HANIMZADE

kacis-oyunu-izmir-hanimzade
hanimzade-kacis-oyunu-22

KAÇIŞ OYUNU : HANIMZADE'yi KİM ÖLDÜRDÜ

Hanımzade Azize BAYRAKTAR, 71 yaşında eski İstanbullu ve varlıklı bir ailenin tek mirasçısıdır. Babasını bu zamana dek hiç tanımamış, buna rağmen tek başına ayakta kalmayı başarmıştır. Lanet, Azize Hanım’ın birkaç ay önce kendisine gelen resmi bir zarfı açmasıyla başlar. İçinden çıkan belgede, babasının öldüğü, kendisine çok yüklü bir servet bıraktığı yazmaktadır. Bu haberle birlikte, paranın kokusunu alan aile bireyleri gün be gün değişir, gizledikleri yalanlar bir bir ortaya saçılmaya başlar.

Azize Hanım, hep ihtiyatlı ve zeki bir kadın olmuştur. Parayı saklamayı yeğler ve babasından kalan tüm mal varlığını ölene kadar kimsenin kullanmasına müsade etmemeye karar verir. Böylece ailedeki huzuru tekrar sağlayacağını düşünür. Halbuki evde huzur hiç varolmamıştır. Herkesin gizlediği sırları vardır. Evde, varlığı ile yokluğu bir olan kocası TALAT BEY, meslek hayatında hep başarısız olmuş kumar düşkünü üvey kardeşi HASAN BEY, evlilikleri çatırdamaya başlamış ancak ilişkisini yürütmeye çalışan, sessiz ama kurnaz kızı MÜZEYYEN HANIM, onun asabi ve kıskanç kocası KENAN BEY, alkol düşkünü, işsiz torunu MUSTAFA ve evin artık aileden biri haline gelmiş emektar hizmetlisi SEHER ile birlikte 7 kişi yaşamaktadırlar. 12 Ocak 1979 günü, soğuk bir Perşembe sabahı, Azize Hanım’ın komşusu Belkıs Hanım, Azize Hanım’la sabah yürüyüşü yapmak için kapıyı çalar. Kapı aralıktır. Azize Hanım’ın odasına girdiğinde gördüğü manzara korkunçtur. Komşusunun kanlar içinde koltukta öldürülmüş cansız bedeniyle karşılaşır. Evden korkuyla kaçar ve polise haber verir.

Olay yeri inceleme ekibi gelir ve ceset kaldırıldıktan sonra ofisinizin telefonu çalmaya başlar. İşte siz ve ekibiniz tam burada devreye giriyorsunuz. İşinde uzman bir araştırma ekibi olarak evin sırrını çözmek için bizzat görevlendirildiniz. Olay mahallindeki ipuçlarını takip ederek cinayeti kimin işlediğini ortaya çıkarmak için tam 60 dakikanız var. Kimbilir belki Azize Hanımzade’nin huzura erememiş ruhu size bu gizemi çözmede yardımcı olur?

REZERVASYON PANZEHİR